Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje 2017

29 sausio, 2017

Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje: pokytis įmanomas

Vasario 17 d.
Nacionalinėje dailės galerija
Konstitucijos 22, Vilnius

1918 m. vasario 17 d. – ypatinga Lietuvos istorijoje. Nepriklausomybę vos prieš dieną paskelbusioje valstybėje įvyko pirmasis protestas, reikalavęs įtraukti moteris į šalies valstybingumą atkūrusios Lietuvos tarybos sudėtį. Nors reikalavimas nebuvo patenkintas, tačiau atsikurianti Lietuva buvo priversta taisyti klaidas ir jau 1918 m. lapkritį Laikinojoje Konstitucijoje moterims suteikta rinkimų teisė. Taip aktyvių moterų dėka Lietuva atsidūrė tarp šalių, anksčiausiai sulyginusi vyrų ir moterų balsavimo teises.

Tačiau vasario 17-oji kartu mus moko, kad balsavimo teisių suteikimu lyčių lygybės įtvirtinimas nesibaigia: tenka pripažinti, kad į feministines idėjas per mažai atsižvelgta kuriant tarpukario ir naująją Lietuvos valstybę. Tad skelbdamos vasario 17-ąją Nacionaline emancipacijos diena, manome, kad lyčių lygybė turi tapti svarbia visuomeninių diskusijų dalimi ir demokratijos pagrindu.

Šiai dienai paminėti kviečiame į diskusiją „Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje: pokytis įmanomas”, kurioje kalbėtojos ir kalbėtojai, pasiremdamos/i feministinėms ir emancipacinėmis idėjomis, aptars klausimus, aktualius dabarties valstybingumui, ir svarstys, ką daryti, kad pokytis taptų įmanomas.

Leave a reply

Leave Your Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

UŽSISAKYKITE NAUJIENLAIŠKĮ