Vasario 17 d. apdovanojimai

Vasario 17 d. Apdovanojimas teikiamas už 2019 metų nuopelnus akademinėje ir visuomeninėje veikloje, formuluojančioje, analizuojančioje ir sprendžiančioje nelygybės, atskirties, teisingumo problemas įvairiose srityse: lyčių,  socialinė ir kultūros politika, ekologija, technologijos, žiniasklaida ir medijos. Apdovanojimą steigia ir teikia metinė „Emancipacijos diskursų“ konferencija.

Apdovanojimą steigia ir teikia „Nacionalinės emancipacijos dienos“ iniciatyva per kasmetinę „Emancipacijos diskursų“ konferenciją vasario 17 d.

Apdovanojimai teikiami dviejose kategorijose:

– Akademiniai tekstai. Šioje kategorijoje apdovanojimas teikiamas už akademinius straipsnius, publikuotus Lietuvoje dirbančių ar iš Lietuvos kilusių mokslinink(i)ų.

– Iniciatyvos. Šioje kategorijoje apdovanojimas teikiamas už kritinės minties populiarinimą, socialinius projektus, kūrybinę ir profesinę veiklą Lietuvoje.

Apdovanojimų taisyklės:

– Nominuoti gali privatūs asmenys ir institucijos. Kviečiame teikti nominacijas su trumpu pagrindimu užpildant šią formą iki sausio 27 d. Jei norite, taip pat galite siūlyti nominacijas su pagrindimu el. paštu info@emancipacija.lt

– Trumpąjį nominacijų sąrašą sudarys apdovanojimo koordinatorės. Sąrašą paskelbsime viešai, vasario 5 d., „Nacionalinės emancipacijos dienos“ puslapyje emancipacija.lt

– Renkant nugalėtojus balsuoja visi dalyviai ir dalyvės, skaitę pranešimus kasmet vykstančioje „Emancipacijos diskursų“ konferencijoje.

– Apdovanojimą įteiksime „Emancipacijos diskursų“ konferencijos metu vasario 17 d.

Apdovanojimas neturi finansinės išraiškos.

2019 m. Vasario 17 d. apdovanojimų laureatės

Akademinės publikacijos kategorijoje: Loreta Mačianskaitė už straipsnį “Užkariauta moteris: karo metų seksualinės prievartos tema lietuvių literatūroje”, Acta Academiae Artium Vilnesis, 2017, 85, 185-201.

Iniciatyvos kategorijoje: Lygių galimybių plėtros centras už projektą “Moterys, kūrusios Lietuvą”.

UŽSISAKYKITE NAUJIENLAIŠKĮ