Laukiame nominacijų Vasario 17 dienos apdovanojimams

12 gruodžio, 2019

Kviečiame teikti nominacijas antrą kartą skelbiamiems Vasario 17 dienos apdovanojimams.

Kas tai?

Vasario 17 d. Apdovanojimas teikiamas už 2019 metų nuopelnus akademinėje ir visuomeninėje veikloje, formuluojančioje, analizuojančioje ir sprendžiančioje nelygybės, atskirties, teisingumo problemas įvairiose srityse: lyčių,  socialinė ir kultūros politika, ekologija, technologijos, žiniasklaida ir medijos.

Apdovanojimai teikiami dviejose kategorijose:

– Akademiniai tekstai. Tai apdovanojimas teikiamas už akademinius straipsnius, publikuotus Lietuvoje dirbančių ar iš Lietuvos kilusių mokslinink(i)ų.

– Iniciatyvos. Tai apdovanojimas už kritinės minties populiarinimą, socialinius projektus, kūrybinę ir profesinę veiklą Lietuvoje.

Apdovanojimas neturi finansinės išraiškos.

Kodėl?

Nuo pat pradžios „Emancipacijos diskursai“, iš kurių radosi ir Nacionalinė emancipacijos diena,  buvo sugalvoti kaip vieta, kur susitinka akademinis kalbėjimas ir išsilavinę, mąstantys žmonės. Greitai tapo aišku, kad šiame sambūryje turi dalyvauti ir praktikai, kuriems taip pat svarbu apmąstyti savo veiklą.

Pajutome, kad šioje bendroje erdvėje svarbu kreipti dėmesį į vienas kitų iniciatyvas ir pastangas, matyti vieniems kitus, kad ši erdvė būtų gyvybinga. O bendraminčių pripažinimas bene svarbiausias.

Be to, apdovanojimų tiesiog negali būti per daug!

Kaip nominuoti?

Nominuoti gali visi.

Nominacijas su trumpu pagrindimu reiktų teikti  užpildant šią formą. Lauksime iki sausio 27 d. Jei norite, galite nominacijas su pagrindimu siūlyti ir el. paštu info@emancipacija.lt

Kas toliau?

Trumpąjį nominacijų sąrašą sudarys apdovanojimo koordinatorės, jį paskelbsime  2019 m. vasario 5 d. Apdovanojimo koordinatorės: Natalija Arlauskaitė, Dovilė Jakniūnaitė, Jūratė Juškaitė.

Nugalėtojus rinks balsuodami visi dalyviai ir dalyvės, skaitę pranešimus kasmet vykstančioje „Emancipacijos diskursų“ konferencijoje.

Kada sužinosiu?

2020 m. Vasario 17 d. per „Emancipacijos diskursų“ konferenciją.

2019 m. Vasario 17 d. apdovanojimų laureatės

Akademinės publikacijos kategorijoje: Loreta Mačianskaitė už straipsnį “Užkariauta moteris: karo metų seksualinės prievartos tema lietuvių literatūroje”, Acta Academiae Artium Vilnesis, 2017, 85, 185-201.

Iniciatyvos kategorijoje: Lygių galimybių plėtros centras už projektą “Moterys, kūrusios Lietuvą”.

Nuotraukoje: 2019 m. Vasario 17 d. apdovanojimo diplomas, kurio autorė – Miglė Anušauskaitė

UŽSISAKYKITE NAUJIENLAIŠKĮ